W latach 2016-2018 prowadzone były przez dr Marzenę Syper-Jędrzejak badania, o charakterze ilościowym i jakościowym, dotyczące zagadnienia corporate wellness w organizacji publicznej (uniwersytet).

Celem badań było ustalenie z jakich elementów powinny składać się działania corporate wellness, aby w miarę kompleksowo odpowiadać na potrzeby pracowników (autorski model wymiarów wellness w organizacji) i w jaki sposób powinny być one wprowadzane i integrowane ze sobą w spójny program. Łącznie, w prowadzonych badaniach wzięło udział 440 pracowników Uniwersytetu X.
W efekcie udało się określić jak w badanej placówce funkcjonuje opisywany model wymiarów wellness, jak poszczególne elementy oferty wellness są wykorzystywane i oceniane przez pracowników. Na podstawie przeprowadzonych badań dokonano ustaleń dotyczących funkcjonalności uniwersyteckiej oferty wellness czy zauważanych niedostatków i potrzeb w tym zakresie, które mogą być szerzej rekomendowane innym organizacjom.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w:

  • Marzena Syper-Jędrzejak, Corporate wellness w organizacji. Uwarunkowania model wymiarów działań możliwości rozwoju, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2019.
  • Marzena Syper-Jędrzejak, Promocja zdrowia wśród pracowników uczelni wyższej – na przykładzie badań własnych , „Sukces w zarządzaniu kadrami. Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,” nr 512, 2018, s. 237-245.
  • Marzena Syper-Jędrzejak, Promocja sportu i aktywności fizycznej w budowaniu dobrostanu pracowników – na przykładzie działań podejmowanych w wybranym uniwersytecie publicznym, „Przedsiębiorczość i Zarządzanie” (2543-8190), 2019, vol. XX, nr 6/2, s. 229-242.
  • Marzena Syper-Jędrzejak, Zasoby ludzkie zróżnicowane wiekowo w kontekście postrzegania oferty wellness na przykładzie pracowników uczelni, „Przedsiębiorczość i Zarządzanie” (2543-8190), 2019, vol. XX, nr 1/2, s. 111-123.