Brak elementów do wyświetlenia

Współpraca z otoczeniem

Organizacje, stowarzyszenia, NGOs

Wydział Zarządzania w organizacjach

LODZistics

Uniwersytet Łódzki jest Członkiem-Założycielem Klastra LODZistics.
Jest to organizacja podmiotów związanych z branżą TSL - Transport, Spedycja, Logistyka.
Powołany w 2016 roku jako oddolna inicjatywa pracodawców by łączyć ze sobą szereg podmiotów gospodarczych w obszarze szeroko rozumianej logistyki, często posiadających również rozwiniętą działalnością międzynarodową.
Skupia zarówno duże międzynarodowe podmioty, jak i mikro, małe i średnie firmy, a także uczelnie i jednostki otoczenia biznesu. Sieć ma na celu m.in: zacieśnianie współpracy między członkami, budowę współpracy dla uzyskania efektu synergii (łączenie potencjałów) i współpracę we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań transportowych i dalszą współpracę z samorządem. Klaster to także platforma komunikacji służąca wymianie informacji oraz integracji działań, wspierania innowacyjności, realizacji projektów naukowo-badawczych, a także pozyskiwaniu środków na rozwój (projekty, wdrożenia), doradztwo, programy szkoleniowe, wymiana wiedzy i doświadczeń.
Udział w klastrze jednostek naukowo-badawczych oraz praktyków biznesu pozwala na współpracę w zakresie programów kształcenia przyszłych kadr zasilających sektor TSL.
Klaster jest również partnerem dla władz samorządu województwa łódzkiego w działaniach rozwojowych i promocyjnych.

LODZistics – LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej

Współpraca z administracją publiczną

Wydział Zarządzania UŁ – zgodnie ze swoją misją – działa aktywnie na rzecz regionu łódzkiego. Współpracując z władzami samorządowymi staramy się tworzyć sprzyjający klimat dla rozwoju nowoczesnej przedsiębiorczości w regionie.

RADA MENEDŻERÓW PUBLICZNYCH

3-go kwietnia 2014 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Menedżerów Publicznych przy Wydziale Zarządzania UŁ. Celem jej funkcjonowania jest zacieśnienie współpracy administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz organizacji sektora użyteczności publicznej z Wydziałem Zarządzania w zakresie potrzeb dydaktycznych oraz badawczych. Zaproszenie do udziału w Radzie przyjęli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z obszaru województwa oraz organizacji użyteczności publicznej. Przejawem współpracy nawiązanej w ramach Rady Menedżerów Publicznych są przedsięwzięcia przynoszące obustronne korzyści zarówno Wydziałowi Zarządzania, jak i instytucjom zrzeszonym w Radzie.

 

PROGRAM MŁODZI W ŁODZI

Współpracujemy z Urzędem Miasta Łodzi przy realizacji Programu Młodzi w Łodzi, na Wydziale mają miejsce stałe ekspozycje promocyjnych materiałów projektowych oraz standy informujące o poszczególnych komponentach akcji Młodzi w Łodzi. Kolejnym aspektem relacji z Urzędem Miasta Łodzi jest zaangażowanie w inicjatywy mające na celu wsparcie rozwoju naszego regionu. W ramach takich działań pracownicy Wydziału Zarządzania biorą udział w spotkaniach z potencjalnymi inwestorami w regionie łódzkim.

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Mobilny Punkt Informacyjny to forma spotkań z klientami przeprowadzana poza siedzibą Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) z uwzględnieniem zidentyfikowanych potrzeb informacyjnych mieszkańców danego rejonu. Celem konsultacji jest zwiększenie świadomości o możliwości otrzymania bezpłatnej, profesjonalnej i kompleksowej informacji dotyczącej Funduszy Europejskich oraz przekazanie informacji o zakresie usług oferowanych przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Ponadto, zachęcenie Klientów do skorzystania z usług PIFE jak również dostarczenie informacji o możliwościach korzystania z programów finansowanych oraz o zasadach ich realizacji. Konsultacje odbywają się na Wydziale Zarządzania UŁ dwa razy do roku.

Współpraca z organizacjami studenckimi

NZS

W ramach współpracy z NZS Regionu Łódzkiego na Wydziale Zarządzania odbywa się projekt charytatywny, którego głównym celem jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa oraz zebranie jak największej ilości krwi.

AIESEC

Współpraca ze stowarzyszeniami i organizacjami non-profit

STOWARZYSZENIE INNOWATORÓW ZARZĄDZANIA

Stowarzyszenie Innowatorów Zarządzania wspiera Wydział Zarządzania w realizacji innowacyjnych projektów edukacyjnych, angażuje kadrę akademicką, studentów oraz naszych interesariuszy do osobistego rozwoju i podejmowania działań na rzecz rozwoju społeczno-ekonomicznego regionu łódzkiego.

FUNDACJA DKMS

Organizacja akcji mających na celu zachęcenie studentów do rejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku

Wydział Zarządzania
Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Matejki 22/26
90-237 Łódź

tel: 42 635 51 22

NIP 724 000 32 43

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR