O STUDIACH

Celem studiów jest przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z rachunkowości finansowej i zarządczej, zarządzania finansowego, prawa gospodarczego i prawa podatkowego, która daje uczestnikom możliwość organizowania i prowadzenia rachunkowości oraz podejmowania decyzji i sterowania procesami ekonomicznymi z wykorzystaniem rachunku ekonomicznego.

W nauczaniu zasad prowadzenia rachunkowości, w tym sporządzania sprawozdań finansowych odnosimy się do wymogów regulacji krajowych (m.in. ustawa o rachunkowości z przepisami wykonawczymi, Krajowe Standardy Rachunkowości) oraz do Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Naszą przekazywaną wiedzę wspiera doświadczenie praktyczne oraz udział wielu z nas w procesach regulacji rachunkowości.

PROGRAM

  • Analiza sprawozdań finansowych (E, 4 pkt ECTS)
  • Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (E, 7 pkt ECTS)
  • Rachunkowość zarządcza (E, 7 pkt ects)
  • Podstawy ewidencji podatkowej i księgowej małych przedsiębiorstw (Zal, 3 pkt ECTS)
  • Prawo gospodarcze (Zal, 4 pkt ECTS)
  • Prawo podatkowe (Zal, 6 pkt ECTS)
  • Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa (E, 9 pkt ECTS)
  • Wprowadzenie do rachunkowości finansowej (Zal, 4 pkt ECTS)
  • Zaawansowana rachunkowość finansowa (Zal, 5 pkt ECTS)
  • Zarządzanie finansami  (E, 6 pkt ECTS) 

Łącznie 276 godzin zajęć dydaktycznych.


Organizacja zajęć

Studia trwają rok akademicki. Zajęcia w edycji 2024/2025 odbywać się będą od października 2024 r. do czerwca  2025 r. w formie zdalnej na platformie MS Teams. Generalnie zajęcia odbywają się trzy razy w miesiącu: 4 godziny w piątki 16.00-19.30 i 8 godzin w soboty 8.00-15.00. Szanujemy święta i długie weekendy.


Świadectwo ukończenia studiów

Po odbyciu zajęć przewidzianych programem studiów, zdaniu egzaminów, uzyskaniu zaliczeń z pozostałych przedmiotów, słuchacze otrzymują świadectwo (z godłem państwowym) Uniwersytetu Łódzkiego ukończenia studiów podyplomowych Rachunkowości i Zarządzania Finansowego.

Podstawą oceny końcowej jest średnia ważona punktami ECTS z przedmiotów kończących się egzaminem (E).

WYKŁADOWCY

Pracownicy Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ oraz eksperci i specjaliści z innych dziedzin spoza Katedry, posiadający bogatą wiedzę, doświadczenie dydaktyczne oraz praktyczne:

ADRESACI STUDIÓW

Osoby posiadające ukończone studia wyższe na poziomie licencjata lub wyższym dowolnego profilu, zainteresowane rachunkowością oraz finansowymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw zarobkowych lub innych instytucji. Preferowane jest wykształcenie ekonomiczne, ale zapraszamy także tych, którzy chcą poznać tajniki wiedzy księgowego, nie mając przygotowania ekonomicznego. Wasza determinacja oraz nasza wiedza i doświadczenie pomoże Wam w nadrobieniu zaległości.

REKRUTACJA

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2024/2025 rozpocznie się 3 czerwca i trwać będzie do 30 września br. 

Wymagane jest przejście przez Kandydata wszystkich etapów rejestracji elektronicznej oraz złożenie odpowiednich dokumentów we wskazanych terminach. Szczegóły - wkrótce.

Wymagane dokumenty

Opłaty

6 400 PLN płatne w dwóch ratach, przed rozpoczęciem każdego semestru. Pierwsza rata płatna po zakwalifikowaniu na studia.

UWAGA! Posiadacze Karty Absolwenta UŁ mogą skorzystać z 10% rabatu! Wymagane jest złożenie kopii Karty Absolwenta wraz z dokumentami rekrutacyjnymi.
Szczegóły odnajdziecie Państwo na stronie STREFA ABSOLWENTA (lodz.pl).

Dodatkowo do pobrania

KONTAKT

Kierownik studiów:
dr Marcin Michalak
e-mail: marcin.michalak@uni.lodz.pl

Koordynatorzy Studiów
Marta Jasińska
Centrum Rozwoju Biznesu, Wydział Zarządzania UŁ
90-237 Łódź, ul. Matejki 22/26, p. 135
tel.: 42 635 62 57, 533 542 413
e-mail: marta.jasinska@uni.lodz.pl

Patrycja Kuśmirek
Centrum Rozwoju Biznesu, Wydział Zarządzania UŁ
90-237 Łódź, ul. Matejki 22/26, p. 135
tel.: 42 635 62 57, 533 542 413
e-mail: patrycja.kusmirek@uni.lodz.pl