“CO-CREATING HUBS FOR SOCIAL ENTERPRISES”

2021-2023 R. Lisowska, P. Głodek, J. Ropega
“Co-creating Hubs for Social Enterprises” akronim SEHUBS, nr projektu: 621421-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN, projekt realizowany w ramach programu ERASMUS+ KA3: Support for Policy Reform / EACEA-34-201

Partnerzy projektu:

• UNIWERSYTET ŁÓDZKI - Polska
  • PRISM – Włochy
  • THE BULGARIAN CENTRE FOR NOT-FOR-PROFIT LAW – Bułgaria
  • THE ATHENS LIFELONG LEARNING INSTITUTE – Grecja

Projekt ma na celu opracowanie innowacyjnego modelu Centrum Współtworzenia Przedsiębiorczości Społecznej (SEHUBS) organizacji społecznych, które pracują z grupami defaworyzowanymi lub działają na rzecz przezwyciężania problemów społecznych w różnych dziedzinach życia (kultura, sport, zatrudnienie, itp.) oraz przetestowanie jego praktycznego zastosowania w kontekście lokalnym.

Centra Współtworzenia Przedsiębiorczości Społecznej (SEHUBS) działają jako instytucje edukacji pozaformalnej i szkoleń, które zapewniają wsparcie dla kadry zarządzającej i operacyjnej przedsiębiorstw społecznych o różnym profilu działania. Beneficjenci działalności centrów przedsiębiorczości społecznej (PS), czyli same przedsiębiorstwa społeczne, okazują się dobrą praktyką w zapewnianiu włączenia społecznego.

Model centrum współtworzenia PS będzie łączyć elementy, które odpowiadają na:

1. potrzeby sektora przedsiębiorczości społecznej w zakresie budowania potencjału stosowania włączających podejść dla ich pracowników;
  2. potrzeby wymiany doświadczeń i wiedzy na temat integracji innowacyjnych, nieformalnych, włączających i opartych na umiejętnościach programów szkoleniowych, które są stosowane przez PS w ich grupach docelowych;
  3. potrzeby uzyskania społecznego uznania i zaufania do działalności PS.

Więcej o projekcie:

Strona internetowa Projektu: https://se-hubs.eu/pl/

FB Projektu: https://www.facebook.com/SEHUBSproject

Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach projektu międzynarodowego współfinansowanego ze środków programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „PMW” w latach 2022-2023; umowa nr 5222/ERASMUS+/2022/2. Nazwa zadania: Współtworzenie Hubów dla Przedsiębiorstw Społecznych (Akronim: SEHUBS). Dofinansowanie: 94 993 zł. Całkowita wartość zadania: 527 717 zł.