Nauka inspiruje - dr Dominika Kaczorowska-Spychalska

Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska z Wydziału Zarządzania UŁ to niezwykle energiczna i zaangażowana w swoją pracę naukową osoba. W ramach cyklu "Nauka inspiruje" przedstawiamy kilka słów o jej inspiracjach związanych z pracą naukowca, oraz niewielką kolekcję publikacji pozwalających zapoznać się z jej bogatą działalnością badawczą. Dr Kaczorowska-Spychalska jest pasjonatką sztucznej inteligencji. Wierzy w synergiczne wykorzystanie potencjału człowieka i technologii cyfrowych. Jej ciekawość świata i ludzi była kluczowa dla podjęcia decyzji o zostaniu naukowcem, a sama profesja postrzegana jest przez nią jako możliwość aktywnego odkrywania i współtworzenia rzeczywistości. Prowadzi na UŁ Centrum Inteligentnych Technologii.

dr Dominika Kaczorowska-Spychalska - rozważna entuzjastka sztucznej inteligencji. Obecnie prowadzi badania nad generatywną AI i problematyką Human Enhancement Technologies w kontekście rozwoju Społeczeństwa 5.0. Wierzy w siłę synergii potencjału człowieka i technologii cyfrowych.

Co zainspirowało Panią do zostania naukowcem?

Kluczowa była dla mnie ciekawość świata i ludzi. Pozostanie na Uczelni było moim marzeniem jeszcze w czasach studenckich.

Jak Pani rozumie pojęcie: zawód naukowca?

Nigdy nie chciałam być jedynie biernym obserwatorem rzeczywistości. To czym się zajmuję daje mi szansę aktywnego odkrywania świata i jego współtworzenia. Bo bycie naukowcem to po prostu pasja.

W jaki sposób, chciałaby Pani, aby wykonywana przez Panią praca wpływała na społeczeństwo?

Chciałabym, abyśmy uwierzyli, że człowiek i sztuczna inteligencja, którą się zajmuję, mogą stanowić fascynujący duet, pozwalający nam w sposób odpowiedzialny przekraczać granice tego co wciąż nieznane.

Więcej o pracy dr Dominiki Kaczorowskiej-Spychalskiej

Sztuczna inteligencja w reklamie - czy AI stanie się kreatywnym twórcą zdjęć reklamowych?

Od wymuszonej euforii do konsekwentnego wyboru

Badania UŁ. Z chipem pod skórą - co myślą Polacy

Artykuły naukowe dr Dominiki Kaczorowskiej-Spychalskiej

SON
LinkeIn
Webofscience

Materiał źródłowy: dr Dominika Kaczorowska-Spychalska z Wydziału Zarządzania UŁ

Redakcja: Michał Gruda i Honorata Pytloch-Ogieniewska (Centrum Komunikacji i PR)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.