Psia Kość! Ponad 800 kilogramów dobra dla potrzebujących zwierząt

Zakończyliśmy coroczną listopadową zbiórkę darów Uniwersytetu Łódzkiego dla Schroniska dla zwierząt w Łodzi. Kolejny raz członkowie społeczności UŁ połączyli siły, by podzielić się dobrem z potrzebującymi czworonogami. I było warto. 838 kg karmy trafiło do zwierzaków z ul. Marmurowej.

Choć nie o rekordy tu chodzi, to wynik ten bardzo cieszy, bo mamy świadomość, jak bardzo schronisko potrzebuje wsparcia. Taka ilość karmy wystarczy na wyżywienie podopiecznych schroniska przez około 3 dni. 

W naszą akcję, jak co roku, zaangażowała się cała społeczność - studenci i pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, a także uczniowie i pracownicy Przedszkola UŁ, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego UŁ oraz British International School of the University of Lodz

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą uniwersytecką akcję. 

Maczeta odwiedza UŁ i zachęca do adopcji

W połowie listopada zaprosiliśmy na uczelnię przedstawicieli schroniska wraz z kudłatym podopiecznym – Herosem zwanym Maczetą. Historię tego 10-letniego psiego bohatera można znaleźć na stronie schroniska.

W obecności mediów, rektor UŁ, prof. Elżbieta Żądzińska oraz dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, Marta Olesińska, zachęcały do udziału w zbiórce Psia Kość! Głównym celem spotkania, było jednak zwrócenie uwagi na potrzeby schroniska, a także adopcję jego podopiecznych. Stworzenie odpowiedzialnego domu dla bezdomnych zwierząt, to najlepsza forma wsparcia. 

Z własnego doświadczenia mogę to potwierdzić, bo mam dwa takie przygarnięte zwierzaki. Mam kundelka i kotka i one odwdzięczają się zawsze z całego serca

mówi rektor Żądzińska. 

Obecnie w łódzkim schronisku przebywa 280 psów i 130 kotów. Dzienne zapotrzebowanie na karmę dla nich to nawet 300 kg. Co jest najbardziej potrzebne? 

Karma bytowa dobrej jakości, czyli z dużą zwartością mięsa, to jest najlepszy prezent dla podopiecznych schroniska, oczywiście poza nowym, odpowiedzialnym domem. Im lepszej jakości będzie karma, tym zwierzęta będą się lepiej czuć, będą zdrowsze i bardziej zadowolone. To nie jest do końca tak, że pies czy kot w schronisku zje wszystko. Dlatego, tak jak w życiu, idźmy nie w ilość, a w jakość

apeluje Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. 

Oprócz karmy, można przekazywać koce i ręczniki. Warto też wiedzieć, czego schronisko nie przyjmuje. 

To kołdry, poduszki, materace i odzież. Mogą one być dla zwierząt wręcz niebezpieczne, ponieważ rozgryzienie np. poduszki może skończyć się tym, że zwierzak połknie jej wsad, co może spowodować ogromne problemy. Do bud wsadza się tylko słomę, która nie chłonie wilgoci, a nie tekstylia. Prosimy też o przynoszenie metalowych, a nie plastikowych misek, bo te drugie szybko stają się zabawkami do gryzienia

wyjaśnia Marta Olesińska.

Aktualne potrzeby schroniska warto na bieżąco sprawdzać na jego stronie internetowej.

UŁ zwierzakom w potrzebie 

Psia Kość! na UŁ to listopadowa zbiórka darów dla łódzkiego Schroniska dla Zwierząt. Uniwersytet Łódzki, jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, wspiera czworonogi od wielu lat. W ciągu jedenastu edycji zebraliśmy około 5 ton karmy, a także koce, leki, zabawki i akcesoria potrzebne psom i kotom, które przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w Łodzi. 

Jak wyglądała akcja w poprzednich latach? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji lub video z podsumowania akcji Psia Kość! w 2019 r.

Materiał: Centrum Promocji UŁ