Szkolenia z dostępności cyfrowej

Portal www.gov.pl prowadzi regularne, bezpłatne szkolenia z dostępności cyfrowej.

Zespół ds. dostępności UŁ przypomina i zachęca do uczestnictwa!

Szkolenia wynikają z ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Mają formę wykładów, z możliwością zadawania pytań trenerowi.

Organizator: Portal gov.pl

Forma szkoleń: On-line (MS Teams)

Czas trwania szkoleń: od 9.00 do 12.00 (3h)

Bezpłatne szkolenia z dostępności cyfrowej w I półroczu 2023 r.:

• 17 stycznia – Jak samodzielnie ocenić stan dostępności cyfrowej strony internetowej
  • 14 lutego – Jak samodzielnie ocenić stan dostępności aplikacji mobilnej
  • 14 marca  – Jak przygotować lub zaktualizować deklarację dostępności
  • 18 kwietnia – Jak tworzyć dostępne cyfrowo treści
  • 9 maja – Jak tworzyć dostępne cyfrowo formularze
  • 13 czerwca - Jak publikować dostępne cyfrowo treści w mediach społecznościowych

Szkolenia odbywają się w formie zdalnej za pośrednictwem narzędzia MS Teams (wersja przeglądarkowa tego narzędzia lub aplikacja MS Teams).

• Nie trzeba się wcześniej rejestrować na szkolenie.
  • Nie ma ograniczenia ilości uczestników.

Linki do szkoleń publikowane są przed terminem szkolenia na stronie: gov.pl - Dostępność cyfrowa .

Organizator zapewnia szczególne formy wsparcia lub przygotowania materiałów w określonej formie. Aby zapewnić takie dostosowanie poinformuj Go o tym co najmniej 2 tygodnie przed szkoleniem.

Źródło: www.gov.pl, Serwis Rzeczpospolitej Polskiej, Dostępność cyfrowa

Redakcja: Zespół ACW UŁ