Baza STATISTA w e-zasobach BUŁ

Statista to jedna z największych na świecie platform danych statystycznych i rynkowych z dostępem do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Od wartości rynku karmy dla królików w Wielkiej Brytanii, przez odsetek ludności czytającej codziennie gazety w Norwegii, po podział graczy mobilnych w Chinach.

Odręczne pisanie na kartce papieru

Platforma łączy w sobie dane ekonomiczne, spostrzeżenia konsumentów, badania opinii publicznej i trendy demograficzne. Wszystkie dane mogą być pobrane w ciągu kilku sekund w 4 różnych formatach. Ponadto, każdy student, wykładowca i pracownik otrzymuje pełne prawo do publikacji i wykorzystania danych (przydatne np. podczas prezentacji na konferencji). Automatyczne cytowanie danych jest również uwzględnione.

Dostęp do bazy znajduje się na stronie BUŁ w zakładce "e-zasoby".

Logowanie:

• Studenci UŁ - tak samo jak do USOS
  • Pracownicy UŁ - tak samo jak do portalu Pracowniczego UŁ

Przewodnik po bazie.

Dostęp do bazy do 31 marca 2023 r.