Kierunek Logistyka otrzymał akredytację na zgodność ze standardami European Logistics Association. W efekcie procesu recenzji otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, że program studiów na kierunku Logistyka jest zgodny w 91% ze standardem kwalifikacyjnym European Qualification Standards for Logistics Proffesionals - The European Logistics Association, począwszy od roku akademickiego 2018/2019.

Kierunek Logistyka oferuje dwie specjalności: zarządzanie łańcuchem dostaw oraz informatyka w logistyce. Program studiów został tak opracowany, aby odpowiadać na wymagania praktyki gospodarczej.

WARUNKI KWALIFIKACJI EUROPEAN LOGISTICS ASSOCIATION DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA UŁ

Studenci, którzy spełnią łącznie warunki:

• ukończenie zarówno studiów I stopnia na kierunku Logistyka, jak i specjalności Zarządzanie łańcuchem na II stopniu tego kierunku,
  • uzyskanie średniej, co najmniej 4,0 z 20 przedmiotów objętych akredytacją,
  • wykazanie się stosowanym udokumentowanym doświadczeniem (2-letniej praktyki zawodowej na samodzielnym stanowisku w sektorze logistyki),

mają możliwość przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej w Instytucie Logistyki i Magazynowania, by uzyskać certyfikat European Junior Logistician.

Studenci, którzy spełnią łącznie warunki:

• uzyskanie średniej, co najmniej 4,0 z 20 przedmiotów objętych akredytacją,
  • wykazanie się stosowanym udokumentowanym doświadczeniem (5-letniej praktyki zawodowej na stanowisku m enedżerskim w sektorze logistyki),

mają możliwość przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej w Instytucie Logistyki i Magazynowania, by uzyskać certyfikat European Senior Logistician.

Uwaga!

Akredytacja dotyczy studentów, którzy rozpoczęli studia I stopnia na kierunku Logistyka w r.a. 2018/2019 i będą dalej kontynuować naukę na II stopniu na specjalności Zarządzanie Łańcuchem Dostaw.
Wymagane jest zaliczenie pełnego cyklu studiów I i II stopienia wg nowego programu obowiązującego od pierwszego roku studiów w roku akademickim 2018/2019. Pierwsi absolwenci, którzy po warunku udokumentowania praktyki zawodowej mogliby ubiegać się o certyfikat ELA ukończą studia najwcześniej w 2023 roku.

LISTA PRZEDMIOTÓW OBJĘTYCH AKREDYTACJĄ

Studia I stopnia

•     Podstawy działalności biznesowej
  •     Podstawy zarządzania