Seminarium “Cultural Policy in the Netherlands and its Reform”

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Czas: 28 czerwca 2023 (środa) 11:00 - 13:00

Zapraszamy na spotkanie naukowe z dr Quirijn L. van den Hogen z University of Groningen.

Dr Quirijn Lennert van den Hoogen studiował zarządzanie biznesem oraz politykę kulturalną na Uniwersytecie w Groningen. Przez kilka lat pracował jako urzędnik ds. polityki kulturalnej w Holandii na szczeblu prowincji i gminy oraz dla Stowarzyszenia Gmin Holenderskich. Obecnie wykłada socjologię sztuki i politykę kulturalną na Uniwersytecie w Groningen na studiach licencjackich w zakresie sztuki, kultury i mediów, studiach magisterskich w zakresie sztuki i kultury oraz studiach magisterskich w zakresie przywództwa kulturowego. Był redaktorem naczelnym Dutch Handbook for Cultural Policy i członkiem STEP (Project on European Theatre Systems). Zainicjował krajową grupę roboczą badaczy polityki kulturalnej w Fundacji Boekmana w Amsterdamie. Zajmuje się badaniem polityki kulturalnej władz publicznych w Europie.

Wystąpienie i dyskusja zaplanowane są w języku angielskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali 110.

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 28 czerwca 2023 (środa) 11:00 - 13:00