Regionalny Festiwal Explory w Łodzi

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Czas: 31 maja 2023 (środa) 10:00 - 02 czerwca 2023 (piątek) 13:30

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w bezpłatnych popularnonaukowych wykładach i warsztatach organizowanych przez Program Explory, które odbędą się 31 maja 2023 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego w godzinach 9:00- 13:30.

Podczas wydarzenia wystąpią eksperci WZ UŁ: dr Dominika Kaczorowska-Spychalska zasiądzie w Jury konkursowym, zaś dr Artur Modliński w roli prelegenta zaprezentuje wykład pod patronatem Fundacji dla kociąt osieroconych CaliMali "Zwierzęta i rośliny - jak je ochronić dzięki sztucznej inteligencji?".

Zdjęcie przedstawia tekst E(x)plory Regionalny Festiwal Explory w Łodzi, 31.5-2.06

Program Explory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. Explory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Od 2012 roku odkrywane są naukowe i innowacyjne talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 3500 młodych talentów, którzy zgłosili do konkursu 2090 projektów badawczych i technicznych. W ciągu 11 edycji odbyło się 83 wydarzenia dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział ponad 53 tysiące osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 191 jurorów. W ramach programu Explory organizowane są wydarzenia promujące naukę i innowacyjność - Regionalne Festiwale Explory oraz Szkolne Festiwale Explory.

Konkretny zakres godzinowy i merytoryczny wybiera nauczyciel poprzez formularz zgłoszeniowy

Program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Fundacja dla kociąt osieroconych CaliMali - profil na Facebooku

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 31 maja 2023 (środa) 10:00 - 02 czerwca 2023 (piątek) 13:30