(webinar) Case study znane i nieznane

Szkolenie dla Nauczycieli Akademickich w ramach realizacji oferty Uniwersytetu Łódzkiego (umowa nr MEiN/2022/DIR/2864) w ramach projektu pn. „Doskonałość dydaktyczna uczelni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWR.03.04.00-00-P023/21.

Case study to jedna z najczęściej wykorzystywanych i najbardziej uniwersalnych metod dydaktycznych. Okazuje się jednak, że najczęściej zadaniem Studenta jest tylko znalezienie rozwiązania sytuacji lub zależności przyczynowo-skutkowych na podstawie dostarczonego tekstu. Czasem można także odnieść wrażenie, że opis przypadku, jaki chcemy wykorzystać jest za długi, nie zawiera ważnych dla Nauczyciela pytań albo jest zbyt mało interesujący dla Studentów. Celem webinaru jest przedstawienie różnych rodzajów case study, jakie można wykorzystać na zajęciach na różnych kierunkach studiów, a także materiałów, które można dostarczyć Studentom. Case study to metoda bardziej zróżnicowana niż wydaje się “na pierwszy rzut oka” i warto z tego potencjału skorzystać.

Uwaga! Webinar stanowi wycinek ze szkolenia “Skuteczne metody i narzędzia dydaktyczne. Metody problemowe”.

Forma szkolenia

online - MS Teams

Zapisy od 29 maja

zapisy na szkolenie - warunkiem otrzymania linku do webinaru jest odesłanie w terminie do 28 czerwca wypełnionych dokumentów w formie papierowej