Społeczna Odpowiedzialność Nauki II – wewnętrzna rekrutacja

Przedmiotem programu jest wsparcie uczelni w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa. Wewnętrzna rekrutacja trwa do 13 lutego.

Moduły programu

„Popularyzacja nauki” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:

• popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki,
  • organizacji przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu,
  • organizacji przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej,
  • popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym.

„Wsparcie dla bibliotek naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na utrzymaniu zasobów bibliotecznych o istotnym w skali kraju znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa, ich opracowywaniu i udostępnianiu w postaci elektronicznej.

Uczelnia, w ramach każdego z modułów, może złożyć maksymalnie 3 wnioski.

Warunki udziału

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu:

• którego okres realizacji wynosi maksymalnie 24 miesiące;
  • który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa;
  • którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich dofinansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę.

Wysokość dofinansowania ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę wynosi w przypadku modułu:

• „Popularyzacja nauki” – nie więcej niż 1 000 000 zł,
  • „Wsparcie dla bibliotek naukowych” – nie więcej niż 250 000 zł

Przy czym dofinansowanie to nie może stanowić więcej niż 90% całkowitego kosztu realizacji projektu (konieczność zapewnienia min. 10% wkładu własnego). Nabór wniosków w ramach programu trwa do 2 marca 2023 r. do godziny 16.00.

Więcej informacji na stronie MEiN.

Z uwagi na ograniczoną liczbę składanych wniosków w ramach poszczególnych modułów, osoby zainteresowane, prosimy o zgłaszanie swoich propozycji do Centrum Nauki na formularzu wniosku zgody Dziekana/kierownika jednostki na złożenie wniosku aplikacyjnego (dostępny w Portalu Pracowniczym) na adres: renata.olenderbartosik@uni.lodz.pl w nieprzekraczalnym terminie do 13 lutego 2023 r. Wnioski, które wpłyną po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Oryginał  prosimy dosłać na adres: Renata Olender-Bartosik, pokój 103, Centrum Nauki, ul. Uniwersytecka 3, 90-137 Łódź.

Warunkiem zgłoszenia jest przedstawienie uzyskanej zgody Dziekana/kierownika jednostki na złożenie wniosku aplikacyjnego. Na podstawie informacji zawartych we wniosku, prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Prorektor ds. nauki, podejmie ostateczną decyzję, które wnioski będę reprezentowały uczelnię w przedmiotowym konkursie.

Materiał: Centrum Nauki UŁ