Dr hab. Dominik Drzazga z Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi

Dr hab. Dominik Drzazga z Katedry Zarządzania Miastem i Regionem został uhonorowany Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi. Gratulujemy!

fot. Rada Miejska w Łodzi

Dr hab. Dominik Drzazga specjalizuje się w tematach takich jak: planowanie przestrzenne, zintegrowane planowanie i zarządzanie rozwojem terytorialnym, polityka i planowanie środowiskowe, zarządzanie środowiskiem, rozwój sustensywny. Jest adiunktem w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Był zatrudniony na stanowisku głównego projektanta w Biurze Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi. Jest prezesem Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w Łodzi oraz członkiem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN. Brał udział w opracowywaniu krajowych (rządowych) oraz regionalnych i lokalnych (samorządowych) dokumentów strategicznych. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego kierował przez wiele lat studiami podyplomowymi adresowanymi do kadr samorządowych.

Działania na rzecz miasta

Odznaki za Zasługi dla Miasta Łodzi nadaje Rada Miejska w Łodzi za działalność na rzecz miasta godną szczególnego uznania. Jak podkreślił Przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Gołaszewski:

Tymi wyróżnieniami zdecydowaliśmy się uhonorować wybitnych społeczników, ludzi nauki, kultury i sportu. Inicjatywa dotyczącą przyznawania Odznak stworzyła przestrzeń kreowania społeczeństwa obywatelskiego, mogącej być wzorem dla przyszłych pokoleń. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączy czternaście osób i dwa stowarzyszenia. Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” trafiają do znakomitych obywateli naszego miasta. Są wśród nich ludzi wielkiego powołania – lekarze, nauczyciele, artyści oraz naukowcy. Te wyróżnienia są wyrazem naszego szacunku i podziękowaniem dla tych, których dokonania i zasługi znacznie wykraczają poza zwykłą granicę obowiązku.  Dzisiejsi laureaci to pasjonaci, ludzie o wspaniałych osobowościach, którzy swoją codzienną pracą budują tożsamość oraz przyszłość Łodzi.

Źródło zdjęcia, cytat: Rada Miejska w Łodzi
Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ