Doskonała Nauka II – wewnętrzna rekrutacja

Przedmiotem programu jest wsparcie uczelni w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski). Wewnętrzna rekrutacja trwa do 13 lutego.

Moduły programu

  1. „Wsparcie konferencji naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych.
  2. „Wsparcie monografii naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:
  •  tłumaczeniu na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski) lub wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia tych osiągnięć do obiegu krajowego lub międzynarodowego,
  • udostępnieniu monografii naukowych, o których mowa powyżej, w Internecie, w ramach otwartego dostępu, w sposób nieodpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Uczelnia, w ramach każdego z modułów, może złożyć maksymalnie 3 wnioski.

Warunki udziału

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu:

  • którego okres realizacji wynosi maksymalnie 24 miesiące;
  • który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa;
  • którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich dofinansowanych ze środków finansowych na szkolnictwo wyższe i naukę.

Wysokość środków finansowych w ramach modułu:

  • „Wsparcie konferencji naukowych” – nie więcej niż 400 000 zł,
  • „Wsparcie monografii naukowych” – nie więcej niż 80 000 zł 

Przy czym dofinansowanie to nie może stanowić więcej niż 90% całkowitego kosztu realizacji projektu (konieczność zapewnienia min. 10% wkładu własnego).

Więcej informacji na stronie MEiN. Nabór wniosków w ramach programu trwa do 2 marca 2023 r. do godziny 16.00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę składanych wniosków w ramach poszczególnych modułów, osoby zainteresowane, prosimy o zgłaszanie swoich propozycji do Centrum Nauki na formularzu wniosku zgody Dziekana/kierownika jednostki na złożenie wniosku aplikacyjnego (dostępny w Portalu Pracowniczym) na adres: renata.olenderbartosik@uni.lodz.pl w nieprzekraczalnym terminie do 13 lutego 2023 r. Wnioski, które wpłyną po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Oryginał  prosimy dosłać na adres: Renata Olender-Bartosik, pokój 103, Centrum Nauki, ul. Uniwersytecka 3, 90-137 Łódź.

Warunkiem zgłoszenia jest przedstawienie uzyskanej zgody Dziekana/kierownika jednostki na złożenie wniosku aplikacyjnego. Na podstawie informacji zawartych we wniosku, Pan prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Prorektor ds. nauki, podejmie ostateczną decyzję, które wnioski będę reprezentowały uczelnię w przedmiotowym konkursie.

Materiał: Centrum Nauki UŁ