24 września 2019 r. na Wydziale Zarządzania UŁ odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia działania. Społeczność akademicka, wraz z partnerami naukowymi i biznesowymi, a także zaproszonymi gośćmi oficjalnie uczciła ćwierć wieku istnienia Wydziału, który wykształcił niemal 24 000 absolwentów.

W ramach obchodów odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału, które poprowadził Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ prof. nadzw. dr hab. Tomasz Czapla. Głos zabrali Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Antoni Różalski, a także Wiceprezydent Miasta Łodzi Adam Wieczorek. Podczas posiedzenia wręczono 25 statuetek pracownikom Wydziału, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii Wydziału. Spotkanie jubileuszowe uświetnił wykład Prodziekana ds. jakości kształcenia dr. Andrzeja Kompy.

NADANIE AULI A3 IMIENIA PROF. ZOFII MIKOŁAJCZYK

Uroczystości zwieńczone zostały nadaniem auli A3 imienia prof. Zofii Mikołajczyk, która współtworzyła polską szkołę nauk o zarządzaniu. Pani Profesor Zofii Mikołajczyk była wieloletnim kierownikiem Katedry Organizacji i Kierowania, a następnie Katedry Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, współtwórcą polskiej szkoły nauk o zarządzaniu, wybitnym ekspertem w dziedzinie metod i technik zarządzania oraz zarządzania zmianami. W uroczystościach uczestniczyła dr Anna Tarabasz, która w niezwykle emocjonalny i przejmujący sposób przywołała wspomnienia o pani Prof. Zofii Mikołajczyk, która była nie tylko jej przewodnikiem intelektualnym, ale również babcią.

ALBUM PAMIĄTKOWY

Z okazji 25-lecia opublikowany został album podsumowujący 25 lat istnienia Wydziału.

Album pamiątkowy wydany z okazji 25-lecia WZ

WYSTAWA ZE WSPOMNIENIAMI ABSOLWENTÓW

Goście Wydziału mogli zapoznać się z wystawą prezentującą wspomnienia absolwentów, którzy nadsyłali swoje historie w ramach specjalnego konkursu jubileuszowego. Wspominali wykładowców, zajęcia, a także wydarzenia i inne historie, które były pełne emocji i wzruszeń.

Wystawa wspomnień absolwentów WZ

Listy gratulacyjne, które otrzymaliśmy podczas Jubileuszu 25-lecia WZ UŁ: