W 2004 roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wydano książkę “10 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego”. Odbyła się również dwudniowa konferencja dotycząca roli nauk o zarządzaniu w kreowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.

WMUROWANIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ

Rocznica dekady istnienia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego została upamiętniona wmurowaniem jubileuszowej tablicy pamiątkowej. Był to symbol podziękowania dla założycieli Wydziału - prof. Jerzego Dietla, prof. Bogdana Gregora, prof. Alicji Jarugi, prof. Jana Jeżaka, prof. Zofii Mikołajczyk, prof. Jerzego Kortana, prof. Bogdana Piaseckiego i prof. Jerzego Zielińskiego, a także dla rektorów, dziekanów, kierowników katedr, zakładów, pracowni, dziekanatu, społeczności akademickiej oraz wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju Wydziału.

Tablica pamiątkowa wmurowana z okazji 10-lecia WZ UŁ

WYDANIE KSIĄŻKI

Kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach 10-lecia Wydziału było wydanie pamiątkowej książki podsumowującej minioną dekadę autorstwa prof. Bogdana Gregora oraz prof. Zofii Mikołajczyk.

Książka wydana na 10-lecie WZ UŁ

KONFERENCJA "ROLA NAUK O ZARZĄDZANIU W KREOWANIU SPOŁECZEŃSTWA OPARTEGO NA WIEDZY"

W dniach 17-18 września 2004 r. odbyła się konferencja "Rola nauk o zarządzaniu w kreowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy". Jej celem było umożliwienie wymiany myśli i poglądów w zakresie szeroko rozumianych nauk o zarządzaniu, ze szczególnym uwzględnieniem nowych wyzwań stawianych tej dziedzinie wiedzy i będących konsekwencją pogłębiających się procesów globalizacyjnych. Konferencja była adresowana do przedstawicieli świata nauki oraz praktyków zainteresowanych problemami związanymi z rolą nauk o zarządzaniu w kreowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.

W programie konferencji znalazły się sesja plenarna, w trakcie której zaprezentowano referaty wprowadzające oraz dziewięć sesji tematycznych o następujących profilach:

• "Konkurencyjność i innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw"
  • "Marketing w świetle wyzwań Nowej Ekonomii"
  • "Strategie przedsiębiorstw po integracji z Unią Europejską"
  • "Społeczne problemy zarządzania organizacjami w warunkach przenikania kultur"
  • "Zintegrowane systemy zarządzania jakością w wybranych sektorach gospodarki"
  • "Nowoczesne narzędzia w systemach informatycznych zarządzania"
  • "Rachunkowość w warunkach globalizacji"
  • "Zarządzanie w sektorze użyteczności publicznej wobec wyzwań globalizacji"
  • "Zarządzanie zasobami ludzkimi - wyzwanie XXI wieku"

W Komitecie Honorowym, który patronował konferencji jubileuszowej, znaleźli się:

• Prof. dr dr h.c. Karl Alewell
  • Mgr inż. arch. Anna Grabowska
  • Mgr inż. arch. Jacek Grabowski
  • Prof. dr dr h.c. Dietger Hahn
  • Prof. zw. dr hab. Stanisław Liszewski
  • Prof. dr dr h.c. Lee E. Preston
  • Prof. zw. dr hab. Wiesław Puś
  • Prof. zw. dr hab. dr h.c. Jerzy Regulski
  • Dyrektor Jan Rydz
  • Prof. zw. dr hab. Michał Seweryński
  • Poseł na Sejm III Kadencji Andrzej Woźnicki

STRONA INTERNETOWA

Wszystkie informacje poświęcone wydarzeniu zawarte były na dedykowanej stronie internetowej:

Strona internetowa 10-lecia WZ UŁ

PAMIĄTKI

Z okazji Jubileuszu przygotowano również pamiątkowe upominki.

Pamiątka na 10-lecie WZ UŁ