O JUBILEUSZU

Szanowni Państwo, w 2024 roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego obchodzi swoje 30-lecie. Serdecznie zapraszamy do świętowania z nami - w programie są między innymi: spotkanie "Jak osiągać to, co wydaje się niemożliwe?" z zaproszonymi gośćmi, Dzień Studenta, pokaz kulinarny Damiana Marchlewicza (zwycięzca IV edycji programu Hell's Kitchen Piekielna Kuchnia), Gala Jubileuszowa oraz piknik rodzinny dla pracowników.


 

DZIEŃ STUDENTA Z FIRMĄ DECATHLON

3 CZERWCA, 11.00-15.00

Studentki WZPodczas Dnia Studenta z firmą Decathlon na naszym Wydziale na studentów czekało wiele atrakcji. Sportowe aktywności i rozgrywki zapewniła firma Decathlon, która pojawiła się z profesjonalnym sprzętem i akcesoriami. Dla głodnych przygód Studenckie Koło Naukowe Personalni przeprowadziło grę terenową pełną wyzwań i nagród, a Studenckie Koło Naukowe Stratolog zorganizowało grę Stratoliada. Nikomu nie zabrakło sił, bo zapewnione były grillowane przysmaki i wata cukrowa. Do dyspozycji wszystkich uczestników zabaw była fotobudka, by nie zapomnieć o tych wszystkich wrażeniach i powracać do nich we wspomnieniach.


 

SPOTKANIE „JAK OSIĄGAĆ TO, CO WYDAJE SIĘ NIEMOŻLIWE?

3 CZERWCA, 15:00-16.30

Zdjęcia prowadzącego i gościDziękujemy wszystkim absolwentom, pracownikom, studentom i gościom za uczestnictwo w inspirującym i interaktywnym spotkaniu na temat przekraczania granic i osiągania niemożliwego z udziałem wyjątkowych prelegentek: Magdaleny Kotlarczyk (Country Director, Google Polska, absolwentka Wydziału Zarządzania UŁ) i Aleksandry Wiśniewskiej (łodzianka, polityczka, politolożka, ekspertka do spraw humanitarnych). Spotkanie „Jak osiągać to, co wydaje się niemożliwe?" poprowadził prof. dr hab. Robert Kozielski. 

Była to doskonała okazja, by absolwenci WZ UŁ powrócili po latach do Alma Mater, sprawdzili, co się zmieniło, spotkali się ze swoimi przyjaciółmi czy zamienili kilka słów z wykładowcą, którego najmilej wspominają. W wydarzeniu wzięli udział studenci, absolwenci, przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, instytucji partnerskich oraz firm. 

 


 

POKAZ KULINARNY DAMIANA MARCHLEWICZA

3 CZERWCA, GODZ. 17.00-18.00

Damian Marchlewicz3 czerwca 2024 r. odbył się niebanalny pokaz WZ-ka rodem z Piekielnej Kuchni - nowoczesna wariacja na temat tradycyjnego ciastka wuzetka. Pokazowi towarzyszyła pyszna kawa i herbata – idealne dopełnienie networkingowej atmosfery wśród studentów i absolwentów WZ UŁ. 


 

WYSTAWA PRAC Z PLENERÓW MALARSKICH

3-28 CZERWCA

Praca Julii Stefańskiej, 2023Nowoczesna przestrzeń Wydziału, widok na patio oraz setki możliwych do uchwycenia perspektyw już po raz 12. zainspirowały twórców do pracy nad niepowtarzalnymi dziełami, których wspólnym motywem jest właśnie Wydział Zarządzania UŁ. Do tej pory udział w wydarzeniu wzięło niemal 1000 uczestników.

W 2024 roku plener malarski jest wyjątkowy ze względu na obchody 30-lecia istnienia Wydziału Zarządzania. Z tej okazji zapraszamy na wystawę "Z innej perspektywy", będącą prezentacją prac przygotowanych przez artystów, których mieliśmy okazję gościć podczas tego wydarzenia


 

PIKNIK WZ-KI

8 CZERWCA, GODZ. 11.00-16.00

Lemoniada na trawie8 czerwca 2024 r. już po raz szósty odbył się Piknik WZ-ki dla pracowników wraz z rodzinami, tym razem na terenach zielonych wokół budynku WZ. W programie wydarzenia przewidziane były atrakcje dla dzieci i dorosłych: profesjonalne animacje dla najmłodszych: malowanie buziek, kącik plastyczny, bańki mydlane, skręcanie balonów, zabawa na dmuchańcach: cyrkowy plac zabaw i „eliminator”, stanowisko z grami planszowymi i karcianymi, stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy, atrakcje sportowe: boisko do gry w siatkówkę, boisko do gry w badmintona, bramka do gry w piłkę nożną, gra w bule, gra „4 w rzędzie”, trambambula.

Na spragnionych ducha rywalizacji czekały drużynowy turniej w przeciąganiu liny dla jednostek wydziałowych o przechodni Puchar Dziekana oraz turniej gry w bingo dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Na stoisku kulinarnych rozmaitości z domowymi ciastami i wyrobami własnymi prowadzona była zbiórka na rzecz wydziałowej Szlachetnej Paczki w 2024 r.
 


 

GALA JUBILEUSZOWA WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA

11 CZERWCA, GODZ. 11.00

Widok na aulę główną11 czerwca 2024 r. w gronie obecnych i byłych pracowników Wydziału i Uniwersytetu, władz uczelni oraz gości ze świata akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego świętowaliśmy Jubileusz 30-lecia Wydziału Zarządzania podczas uroczystej Gali. Wyjątkowe momenty tej uroczystości stanowiły filmy ukazujące pasje pracowników Wydziału Zarządzania, wystąpienie „30 lat WZ UŁ – ludzie i ich dokonania”, jakie zaprezentowała prof. dr hab. Ewa Walińska oraz wręczenie okolicznościowych statuetek dla pracowników Wydziału. Wspólny toast na patio i tort zwieńczyły to ważne wydarzenie dla naszej wydziałowej społeczności.


 

KSIĄŻKA "30 LAT WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO"

Okładka książki jubileuszowejZ okazji Jubileuszu została wydana książka „30 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego”, która dokumentuje działalność Wydziału w trzecim dziesięcioleciu jego funkcjonowania. W syntetyczny sposób przedstawiono najbardziej istotne wydarzenia - osiągnięcia, sukcesy, ale i krytyczne spojrzenie na rzeczywistość z perspektywy ostatnich 10 lat. Jest ona swego rodzaju przewodnikiem po Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, w którym zaprezentowana została: 

 - bogata oferta kształcenia na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych – w formie charakterystyki kierunków i specjalności, koncepcji kształcenia zmieniających się w zależności od wymogów otaczającej rzeczywistości,

 - aktywna działalność naukowo-badawcza i jej efekty naukowe: bogaty dorobek naukowy, jak publikacje naukowe, monografie, artykuły naukowe, referaty, projekty naukowe (krajowe i międzynarodowe), konferencje, sympozja, współpraca międzynarodowa, 

 - dynamiczny rozwój kadr i awanse naukowe opowiedziane poprzez prezentację sylwetek pracowników Wydziału oraz charakterystykę centrów, katedr i zakładów,

 - intensywna działalność organizacyjna oraz efektywne relacje z otoczeniem.


 

WIRTUALNA KSIĘGA JUBILEUSZOWA

PióroZ okazji Jubileuszu 30-lecia chcielibyśmy serdecznie Was zaprosić do wpisania się do naszej księgi pamiątkowej. Wasze życzenia i wspomnienia są dla nas niezwykle cenne, dlatego zachęcamy do podzielenia się nimi ze społecznością naszego Wydziału. Wszystkim osobom, które miały już okazję złożyć swoje życzenia, chcielibyśmy serdecznie podziękować. 

Zapraszamy do dokonania wpisu w naszej księdze pamiątkowej i wspólnego świętowania tego wyjątkowego Jubileuszu!