Specjalista do spraw zarządzania talentami

Podstawowe informacje:

Specjalista do spraw zarządzania talentami odpowiada za realizację procesu zarządzania pracownikami o

Zadania i charakter pracy:

Specjalista do spraw zarządzania talentami zajmuje się inspirowaniem pracowników do maksymalnego wykorzystywania potencjału w sposób gwarantujący korzyści dla samego pracownika, jak i firmy. Do jego zadań należy: opracowywanie zasad funkcjonowania programu zarządzania talentami oraz kryteriów wyboru pracowników do programu, określanie działań rozwojowych dla pracowników zakwalifikowanych do programu, (szkolenia, studia podyplomowe, możliwość pracy w różnych jednostkach organizacyjnych i możliwość realizowania różnych obowiązków zawodowych). Zajmuje się także doborem pracowników do programu zarządzania talentami, współpracą z dostawcami usług szkoleniowych, monitorowaniem realizacji planów rozwojowych kluczowych pracowników, zarządzaniem budżetem i dokumentacją prowadzonych projektów rozwojowych. Doradza kadrze zarządzającej w zakresie szkoleń i programów rozwojowych i koordynuje proces planowania sukcesji.

Wymogi i potrzebne predyspozycje:

Specjalista do spraw zarządzania talentami powinien mieć wykształcenie wyższe (preferowane kierunki to: psychologia, socjologia, zarządzanie), doświadczenie w kontaktach z klientami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, znajomość praktyk rynkowych w zakresie zarządzania talentami i wiedzę na temat dostępnych na rynku narzędzi i szkoleń wspierających proces zarządzania talentami w firmie.

Specjalista do spraw zarządzania talentami powinien wykazywać się umiejętnościami komunikacyjnymi oraz wysoką kulturą osobistą i zdolnością pracy w zespole. A ponadto umiejętnością analizowania, planowania, organizowania i monitorowania podejmowanych działań i dokładnością, rzetelnością, odpowiedzialnością.

Opracowano na podstawie:  Specjalista do spraw zarządzania talentami, [11.10.2016]