Konferencja naukowa pt. „PreEAA 2021″

W dniu 9 kwietnia 2021 roku na serwerze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się konferencja naukowa nt. „PreEAA 2021”.

Jej organizatorem było Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie reprezentowane przez dra hab. Piotra Staszkiewicza z Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji oraz Katedrę Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego reprezentowana przez dra hab. Jana Michalaka, prof. UŁ.

Idea konferencji zrodziła się podczas wspólnej pracy badawczej prof. Jana Michalaka i prof. Piotr Staszkiewicza. Zainteresowania badawcze obu inicjatorów stały się przesłanką zorganizowania spotkania naukowców i praktyków zajmujących się badaniami nad szeroko rozumianą sprawozdawczością. Konferencja ma na celu promocję polskiej myśli naukowej na forum lokalnym i międzynarodowym.

Głównym celem konferencji była integracja środowiska naukowego, wymiana wiedzy, idei badawczych, wyników badań wśród krajowych i zagranicznych naukowców zajmujących się problematyką audytu, rachunkowości, bankowości i finansów. Językiem konferencyjnym był polski. W konferencji udział wzięło 16 zaproszonych osób  z wiodących ośrodków badawczych w Polsce.  Konferencja odbywała się w formule indywidualnych zaproszeń członków EAA, kameralna forma pozwoliła na zaawansowaną dyskusję merytoryczną o przedstawionych projektach badawczych.

Na konferencji zostały zaprezentowane następujące referaty:

Stakeholders` responses to trust – building CSR disclosures on Twitter – Ewelina Zarzycka, Joanna Krasodomska, Dorota Dobija, Wojciech Grabowski, Dariusz Jemielniak

Continuing Professional Development and auditors: an empirical investigation of the profession’s involvement in Lifelong Learning – Halina Michalak, Jan Michalak, Joanna Krasodomska, Katarzyna Świetla

Maybe it is Time to Let the Old Ways Die: Use of Non- Financial Key Performance Indicators in Corporate Reporting – Ewelina Zarzycka, Joanna Krasodomska

Determinants of lending money by non-financial firms – Anna Białek-Jaworska, Robert Faff,   Dominika Gadowska-dos Santos, Katarzyna Trzpioła.

Determinants of business model disclosure quality – long term analysis of Polish Blue Chips – Jan Michalak

Audit fee and banks’ communication sentiment – Piotr Staszkiewicz, Renata Karkowska

Załącznik statystyczny:

Pozycja    Wartość
Nazwa konferencji:    PreEAA 2021
Rok organizacji:    2021
Konferencja międzynarodowa:    Nie
Liczba uczestników konferencji:    16
Liczba uczestników prezentujących referaty:    6
Liczba jednostek naukowych, których przedstawiciele brali udział w konferencji:    7+
Platforma    MS -Teams