Studiuj z nami. Wizyta studyjna na Wydziale Zarządzania

Społeczność Uniwersytetu Łódzkiego z każdym rokiem staje się coraz większa. Jak to się dzieje, że nasze wydziały, uczelniane sale i pracownie zapełniają się kolejnymi osobami, które pragną rozwijać się umysłowo, zdobywać wiedzę i kompetencje właśnie tutaj? Dróg edukacyjnych jest wiele. Wybór kierunku studiów to często niełatwa sprawa. My wspieramy te procesy decyzyjne na różnych etapach, by pomóc młodym ludziom w niedalekiej przyszłości zdecydować o miejscu dalszej edukacji i wyborze odpowiedniego dla siebie kierunku studiów. Jedną z form takiego wsparcia jest organizacja wizyt studyjnych uczniów szkół średnich na Uniwersytecie Łódzkim.

We wtorek 9 kwietnia 2024 roku na Wydziale Zarządzania UŁ gościliśmy uczniów z klasy o profilu reklamowym, uczących się w Technikum Ekonomicznym nr 8 w Warszawie. Przyjechali na 1-dniową wycieczkę do Łodzi właśnie po to, by poznać naszą uczelnię. Już sam budynek Wydziału Zarządzania zrobił na naszych gościach wrażenie. W centrum zainteresowań Uniwersytetu Łódzkiego jest jednak przede wszystkim człowiek. Naszą społeczność tworzą ludzie otwarci, zaangażowani, współpracujący. Pokazaliśmy więc młodzieży nasz zespół – prawdziwych ludzi od „dobrej roboty".

O studiach na Wydziale Zarządzania opowiadała Marta Górecka podczas zwiedzanie zachwycających, nowoczesnych wnętrz.

Mateusz Sobociński – doktorant Szkoły Doktorskiej –  opowiedział o programach, stypendiach, campusie UniLodz oraz o różnorodnych profitach, z jakich mogą korzystać osoby studiujące na naszej uczelni. Podzielił się też własnymi doświadczeniami wynikającymi z bycia przez dwa lata Ambasadorem #UniLodz.

Uczniowie zostali też zaangażowani do udziału w zajęciach „Skąd przyszliśmy? Dokąd zmierzamy? Trendy w marketingu 2024”, prowadzonych przez Tomasza Nogę z Zakładu Startegii Marketingowych na Wydziale Zarządzania UŁ.

Fakt, że takie spotkania są niebywale istotne, potwierdzają słowa jednego z uczestników tego wydarzenia:

Nie sposób nie zachwycać się inspirującymi kierunkami studiów oraz świetlanymi głowami, które tu pracują! Dzięki zajęciom, w jakich uczestniczyliśmy, poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Nowoczesna infrastruktura tutaj dosłownie zwala z nóg!

Dla kandydatek i kandydatów

Decyzja o wyborze kierunku studiów nie zawsze należy do prostych. Osoby niezdecydowane zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki studiów I stopnia i jednolitych magisterskich. Znajdują się tu wszystkie kierunki studiów I stopnia (licencjackie, inżynierskie) oraz jednolite studia magisterskie prowadzone przez UŁ w rozbiciu na stacjonarne, zaoczne i wieczorowe. Każdy z kierunków został szczegółowo opisany – określono specyfikę studiów i zasady rekrutacji. Podano również aktualne przeliczniki punktów decydujących o przyjęciu. Są tam również mapki i wszelkie informacje dotyczące lokalizacji wydziałów UŁ oraz kontaktów dla kandydatów wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.

Dla osób, które posiadają tytuł licencjata lub inżyniera i myslą o kontynuacji edukacji, również przygotowaliśmy wyszukiwarkę studiów II stopnia. Znajdują się w niej wszystkie kierunki studiów II stopnia (magisterskich) prowadzone przez UŁ w rozbiciu na stacjonarne, zaoczne i wieczorowe. Kierunki oferujące studia II stopnia zostały szczegółowo opisane pod kątem ich specyfiki. Znalazły się tam również informacje o zasadach rekrutacji.

Więcej informacji dla kandydatów na studia można znaleźć w Strefie Kandydata UniLodz.

Młodych ludzi, którzy szukających swojej dalszej edukacyjnej drogi, zachęcamy do śledzenia strony na Facebooku Uniwersytet Łódzki –  Studiuj z nami.

Materiał, redakcja: Agata Dawidowicz, Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie