Logotyp ACCA

Dzięki akredytacji dla kierunku Finanse i rachunkowość w ACCA, studenci Wydziału Zarządzania UŁ mają możliwość rozpoczęcia kwalifikacji już w trakcie studiów i uzyskania zwolnienia z egzaminów w ACCA. Studenci mają również możliwość skorzystania z programu stypendialnego ACCA Accelerate. Więcej o programie można znaleźć na stronie: ACCA Accelerate Scholarship.

ZWOLNIENIA Z EGZAMINÓW WEDŁUG KIERUNKÓW STUDIÓW

DOTYCZY STUDIÓW ROZPOCZĘTYCH NAJWCZEŚNIEJ W 2019 ROKU

• Konieczność zaliczenia akredytowanego przedmiotu: Zaawansowane zarządzanie finansami - studia przypadków
  • Liczba zwolnień z egzaminów - 5 z 13
  • Egzaminy ACCA, które obejmują zwolnienia - Applied Knowledge (AB, MA, FA) i Applied Skills (LW,FM)

• Konieczność zaliczenia akredytowanych przedmiotów: Strategiczna rachunkowość zarządcza, Operacyjna rachunkowość zarządcza, Rachunek kosztów, Międzynarodowa sprawozdawczość finansowa, Sprawozdawczość grup kapitałowych, Zaawansowane zagadnienia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, Audyt i rewizja finansowa I&II, Podatek VAT, Podatki dochodowe i ubezpieczenia społeczne, Zaawansowane zarządzanie finansami - studia przypadków
  • Liczba zwolnień z egzaminów - 9 z 13
  • Egzaminy ACCA, które obejmują zwolnienia - Applied Knowledge (AB, MA, FA) i Applied Skills (LW, PM, TX, FR, AA, FM)

O ACCA

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na świecie.

• 162 000 członków oraz 430 000 studentów w 173 krajach na świecie
  • 1 300 członków oraz 3 500 studentów w Polsce
  • 7 000 akredytowanych pracodawców

ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu: nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm.

Dołącz do grona najlepszych!

ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych biznesowych kwalifikacji zawodowych, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.
7000 pracodawców na całym świecie tworzy sieć akredytowanych firm, które chętnie zatrudniają i wspierają rozwój członków i studentów ACCA. Są to m.in. firmy: EY, PwC, KPMG, Deloitte, Citi Handlowy, P&G, Unilever, Shell, PZU, Siemens, HP, Capgemini, IBM, Agora, Infosys, BP, Motorola, Link 4, Coca Cola.

Możesz pracować jako:

• Kontroler finansowy
  • Audytor
  • Specjalista ds. księgowości
  • Analityk finansowy
  • Główny księgowy
  • Kierownik finansowy
  • Specjalista ds. sprawozdawczości
  • ACCA daje także silne podstawy do pracy na stanowiskach zarządczych nie związanych z finansami.
  • Wielu naszych członków pełni bardzo wysokie funkcje Dyrektorów Finansowych, CFO, Partnerów spółek, Dyrektorów Regionalnych, członków Zarządów i Rad Nadzorczych.

DLACZEGO WARTO?

• Pożądany pracownik - dzięki ACCA będziesz mógł łatwo znaleźć pracę w kraju i za granicą, zwiększysz swoje szanse pracę na kierowniczych stanowiskach, awans oraz sukces zawodowy. ACCA współpracuje z pracodawcami, aby wspierać osoby aktywne zawodowo w rozwoju kompetencji.
  • Wyższe zarobki - ACCA pozwala uzyskać najwyższe zarobki w porównaniu do innych biznesowych kwalifikacji zawodowych.
  • Kompleksowa wiedza - program ACCA pokrywa wszelkie zagadnienia niezbędne do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja daje szeroką wiedzę pozwalającą na pewne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji biznesowych, jednocześnie umożliwiając specjalizację w wybranej dziedzinie.
  • Praktyczne umiejętności - program kwalifikacji bazuje na aktualnych i stale weryfikowanych potrzebach pracodawców. Egzaminy oparte są na studiach przypadków, które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu studenci ACCA zdobywają nie tylko twardą wiedzę ale także praktyczne umiejętności biznesowe, które wspierają ich karierę i rozwój.
  • Elastyczność - kwalifikację ACCA możesz zacząć zdobywać w trakcie studiów. Sam decydujesz, w jakim tempie będziesz przechodził przez poszczególne etapy kwalifikacji. Do Ciebie należy również decyzja, jak będziesz się do nich przygotowywał.
  • Globalny standard