Ogólnopolskie badanie "Kredyty bankowe i inne źródła finansowania MŚP w Polsce po 2015 roku"

Jak funkcjonują małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce? W jakim stanie zastał je COVID-19? Jaki wpływ miała na nie pandemia? To tylko kilka pytań, na które starano się odpowiedzieć w ogólnopolskim badaniu 400 przedsiębiorstw, przeprowadzonym w ramach Programu Analityczno-Badawczego Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Zespół złożony z pracowników Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dokonał pogłębionej analizy potrzeb kapitałowych, barier finansowania oraz samooceny przedsiębiorstw dla potrzeb wsparcia ich rozwoju w obecnych, turbulentnych czasach. Uzyskane rezultaty badań oraz opracowane rekomendacje poddano dyskusji w gronie zarządzających instytucjami sektora finansowego, aby lepiej dopasować ofertę produktów finansowych do potrzeb przedsiębiorstw.

Raport został przygotowany przez zespół w składzie:

Z pełnym raportem można zapoznać się na stronie Programu Analityczno-Badawczego Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Okładka raportu dot. bankowości

Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ