Medal Amico UŁ dla Santander Universidades

Wśród odznaczonych medalami osób szczególnie zasłużonych dla UŁ znalazła się Grupa Santander realizująca program Santander Universidades. Medale zostały wręczone 24 maja 2023 r. z okazji obchodów 78. rocznicy powstania Uniwersytetu Łódzkiego. Grupa Santander nieustannie wspiera zrównoważony rozwój nakierowany na eliminację wykluczenia społecznego.

Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa, m.in poprzez współpracę ze światem akademickim.

Uniwersytet Łódzki podjął w 2012 r. współpracę z Bankiem Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska), członkiem Grupy Santander, w zakresie realizacji inicjatyw, programów, projektów lub usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym w programie Santander Universidades.

Współpraca Wydziału Zarządzania UŁ z Santander Bank Polska koncentruje się nie tylko na promocji i realizacji inicjatyw programowych, lecz także wsparciu w przygotowywaniu wydarzeń i projektów edukacyjnych dedykowanych społeczności wydziałowej.

Umowa ramowa o współpracy z Uniwersytetem Łódzkim umożliwia uczestnictwo w naukowych programach globalnych, organizowanych w ramach sieci uczelni posiadających umowy o współpracy z Grupą Santander. Studenci, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego mają możliwość udziału w programach naukowych, stażach i praktykach, a także innych organizowanych regularnie lub jednorazowo formach międzynarodowej wymiany pod warunkiem spełnienia kryteriów i wymogów formalnych. W ofercie są szkolenia i warsztaty, zaś najlepsi studenci otrzymują stypendia.

Edukacja w dzisiejszych czasach staje przed wieloma wyzwaniami społecznymi. Powinna być dostępna dla wszystkich bez względu na pochodzenie, umiejętności czy miejsce zamieszkania. Dlatego razem z uczelniami Grupa Santander tworzy programy odpowiadające na potrzeby społeczeństwa. Projekty są głównie realizowane online, aby ułatwić do nich dostęp szerszej społeczności.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem Santander Universidades na stronie poświęconej odznaczonym Medalem Amico, a także z relacją z uroczystości z okazji 78. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ