Zasmakuj Studiowania w Łodzi – kolejna edycja!

Trzydziestoosobowa grupa najlepszych maturzystów z III LO w Piotrkowie Trybunalskim, II LO w Tomaszowie Mazowieckim i Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, zainteresowanych rozwojem w obszarze nowoczesnych usług biznesowych, od piątku do niedzieli (25-27 listopada br.) bawiła w Łodzi, poznając smak studiowania na tutejszych uczelniach.

W piątek uczniowie wzięli udział w tematycznych warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Łódzki oraz Politechnikę Łódzką, a także poznawali ścieżki kariery w łódzkich firmach z sektora nowoczesnych usług biznesowych i technologicznych: Sii, Nordea oraz Fujitsu. Partnerami tej edycji akcji Zasmakuj studiowania w Łodzi są również firmy: ABSL, ETPromo, Immergas.

Trzydziestoosobowa grupa maturzystów (chłopcy i dziewczęta) stojący na tle ścianki Wydziału Zarządzania (kolor wydziałowy - błękitny z białymi logotypami wydziału).

Podczas wizyty na Uniwersytecie Łódzkim uczniowie odwiedzili Wydział Zarządzania. Zaczęli od poznawania najbardziej interesujących miejsc, także tych, które są zwykle niedostępne dla studentów. Dla gości zorganizowano konkurs, a najbardziej spostrzegawcze osoby zdobyły nagrody w postaci wydziałowych gadżetów.

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez dra Artura Modlińskiego (współtwórca kierunku automatyzacja procesów biznesowych – BPA i wykładowca na tym kierunku) i mgra Emiliana Gwiaździńskiego Uczestnicy zostali zaproszeni do aktywnej pracy w grupach, która miała na celu przyjrzenie się światu aplikacji i rozwój umiejętności kreatywnego tworzenia innowacyjnych pomysłów zaspokajających aktualne potrzeby. Warsztat przybliżył uczniom specyfikę kierunku oraz zaprosił do świata, w którym zmiana jest możliwa dzięki technologii, a technologię tworzą najbardziej kreatywni i bystrzy odkrywcy.

Spotkanie było także okazją do poznania studentów kierunku automatyzacja procesów biznesowych, którzy już teraz zmieniają otaczający świat dzięki swoim oryginalnym pomysłom i przedsiębiorczości.

W sobotę i niedzielę uczniowie odwiedzili Orientarium ZOO Łódź oraz Centrum Nauki i Techniki EC1, obejrzeli seans w kinie sferycznym w Planetarium EC1, spektakl improwizowany w Teatrze Komedii IMPRO i bawili się w klubie studenckim. Zwiedzali też Łódź z przewodnikiem oraz mieli okazję poczuć się jak w bajce w Parku Miliona Świateł.

Zasmakuj studiowania w Łodzi to cykl wydarzeń zachęcających do podejmowania studiów na łódzkich uczelniach, podczas których uczniowie najlepszych szkół średnich z województwa łódzkiego, mogą przez chwilę poczuć się studentami. Podczas 2-3-dniowych wycieczek do Łodzi młodzi ludzie uczestniczą w zajęciach tematycznych związanych z ich zainteresowaniami - na uczelniach oraz w firmach. Mogą zjeść posiłek w studenckiej stołówce, pobawić się w studenckim klubie lub na koncercie, a także zaliczyć główne atrakcje miasta podczas zwiedzania go z przewodnikiem.

W ramach akcji Zasmakuj studiowania w Łodzi organizowane są też pobyty dla dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pedagogów. W latach 2017-2019 w pięciu edycjach projektu udział wzięło prawie 200 uczniów i 30 nauczycieli.

Relacja z pierwszego Zasmakuj Studiowania w Łodzi.

Materiał i zdjęcia: Urząd Miasta Łodzi, Wydział Zarządzania UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ