Zaproś do siebie Gościa na Gwiazdkę – startujemy z 6. edycją!

Już po raz szósty zapraszamy całą społeczność Uniwersytetu Łódzkiego do aktywnego włączenia się w niezwykłą akcję Gość na Gwiazdkę, podczas której każdy z Państwa może zaprosić na jeden ze świątecznych dni do swojego domu studenta/studentkę z zagranicy, którzy spędzają ten czas w Łodzi i nie mają możliwości spotkania się ze swoimi bliskimi. Takich osób jest więcej niż przypuszczacie! Na UŁ studiuje w chwili obecnej prawie 3000 osób reprezentujących 95 różnych narodowości dla których Polska nie jest rodzinnym domem. Wiele spośród nich świąteczny czas spędzi samotnie w akademiku.

uśmiechnięta kobieta z ciemnymi długimi włosami trzymająca czerwony kubek z białymi płatkami śniegu

Wypełnij formularz i zaproś do siebie Gościa na Gwiazdkę

To wyjątkowa okazja, aby pokazać zagranicznym członkom naszej akademickiej społeczności polskie zwyczaje, tradycje, aby po prostu podzielić się z nimi świąteczną radością, nie mówiąc o opłatku, serniku, makowcu czy pierogach.

To w końcu wspaniała możliwość, by tradycję wcielić w życie i aby dodatkowe nakrycie, które każdy z nas rozkłada dla niespodziewanego gościa, w tym roku zapełniło się czyjąś obecnością. Idea Gościa na Gwiazdkę zakłada, że Ty i Twoja rodzina sami ustalacie w który ze świątecznych dni możecie zaprosić Gościa – my jedynie pomożemy Wam skontaktować się ze sobą.

Jak zaprosić do siebie Gościa na Gwiazdkę?

To proste: wystarczy, że wypełnisz formularz. Jeśli masz obawy czy Ty i Twoi bliscy porozumiecie się w języku obcym z Gościem – zaznacz proszę, że wolisz, aby potrafił on lub ona porozumiewać się po polsku. Do podzielenia się świątecznym ciepełkiem zapraszamy całą społeczność UŁ: pracowników naukowych, dydaktycznych, administracyjnych, doktorantów i studentów! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 12 grudnia!

Masz pytania lub wątpliwości? Czekamy na nie pod numerem telefonu 42 635 4236. Możesz też do nas napisać: agnieszka.lukawska@uni.lodz.pl lub weronika.cmielewska@uni.lodz.pl

Zobacz, ile radości i uśmiechu przyniosły poprzednie edycje. Tak zapraszaliśmy Was nieśmiało do udziału w pierwszej edycji w 2016 r. Druga edycja rok później sprawiła jeszcze więcej uśmiechu. Trzecia przyniosła prawdziwe zaskoczenie, bo niektórzy z Gospodarzy tak zżyli się z Gośćmi, że zapraszali ich ponownie!

Edycja czwarta pobiła wszystkie rekordy – przeszło 60 rodzin związanych z UŁ ugościło 100 młodych ludzi z kilku kontynentów!

Edycja 5 w 2020 r. ze względu na pandemię miała charakter wirtualny. W spotkaniu zorganizowanym przez Biuro Współpracy z Zagranicą i Centrum Promocji UŁ wzięło udział kilkuset studentów.

Nie pozwól, aby dodatkowy talerz pozostał pusty w te Święta. Wokół Ciebie są ludzie, którzy z radością usiądą przy Twoim stole.

Tekst: zespół Centrum Promocji UŁ i Biura Współpracy z Zagranicą