Wizyta w PKO BP

Wiedza teoretyczna pozyskana podczas zajęć na WZ UŁ staje się bardziej wartościowa w połączeniu z praktyką. Z tego powodu członkowie SKN Stratolog udali się na wizytę do PKO BP, aby zrozumieć zawód bankowca, poznać oczekiwania pracodawcy oraz potencjalne miejsce pracy.

Oddział 19

Studenci wraz z dr Martą Baraniak odwiedzili Oddział 19 w Łodzi, Odział 1 oraz tzw. Region, w którym mieści się gabinet Dyrektora Regionu Bankowości Detalicznej Krzysztofa Garbacza. Całą wizytę poprowadził Dyretor ds. Sprzedaży Mirosław Szubiński, który przedstawił zespół, oddziały, opowiedział o wartościach i kulturze organizacyjnej PKO BP. Członkowie SKN Stratolog mogli pozyskać informacje na temat ścieżki rekrutacyjnej w PKO BP oraz umiejętności i kompetencji, jakie są mile widziane na danym stanowisku w banku.

Ogromnym zainteresowaniem studentów cieszył się Oddział 19 PKO BP, w którym mieści się Galeria Koncept. Wnętrze banku jest nowowczesne, choć zachowuje industrialną tradycję. Klienci mają możliwość podziwiania ceglanej ściany, na której wiszą obrazy łódzkich artystów. Aktualnie są to pełne kolorów prace Mariusza Łukawskiego. Bo kto powiedział, że nie można łączyć sztuki z bankowością? Po wnętrzach Oddziału 19 oprowadzała nas Dyrektor Oddziału Izabela Hajduk, która opowiedziała o jego powstaniu oraz dalszych planach jego rozwoju. Członkowie SKN Stratolog mogli również poznać historie i ścieżki zawodowe pracowników Oddziału.

Kolejnym inspirującym miejscem odwiedzonym przez naszych studentów był Odział 1 PKO BP, który aktualnie mieści się przy ul. Piotrkowskiej 157A, choć większość jego historii została zapisana w pięknej kamienicy przy ul. Kościuszki 15. Jej wnętrza zostały jednak przenisione do nowego miejsca w formie fototapet, które nadają niezwykłego charakteru pomieszczeniom.

Wizyta została zwieńczona na 8. piętrze budynku Hampton by Hilton, w którym mieści się Siedziba Regionalna PKO BP. Tutaj studentów przywitały przedstawicielki działu HR, które opowiedziały o procesie rekrutacyjnym oraz formach zatrudnienia w PKO BP, jak również wyczerupująco odpowiedziały na pytania naszych studentów.

Dziękujemy serdecznie dyr. Mirosławowi Szubińskiemu, który poświęcił nam kilka godzin i w sposób niezwykle ciekawy opowiedział o oddziałach i pracy w PKO BP. Dziękujemy również dyr. Izabeli Hajduk za miłe przyjęcie w Oddziale 19.

Redakcja: SKN Stratolog.