Inauguracja II edycji Strato Invest Challenge

24 kwietnia 2024 r. na Wydziale Zarządzania odbyła się Inauguracja II edycji Strato Invest Challenge. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele PKO BP z Łodzi oraz Warszawy, jak również członkowie Katedry Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa.

Zasady są proste: uczestnicy otrzymują wirtualne środki w wysokości 50 000 PLN, a ich zadaniem jest wypracowanie jak najwyższej wartości portfela w określonym czasie. W tym roku do Konkursu zgłosiło się 28 studentów. Rozgrywka rusza już 29 kwietnia i potrwa do 24 maja.
Warto podkreślić, że Konkurs otrzymał patronat Fundacji GPW oraz został inicjatywą Roku Edukacji Ekonomicznej. Partnerem Konkursu jest PKO BP.

Dzień otwarcia był dla nas szczególny, bo na Wydziale Zarządzania UŁ odwiedzili nas wyjątkowi goście z PKO BP i byli to:
💠 Krzysztof Garbacz, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO BP,
💠 Michał Wyrębski, Dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP,
💠 Emil Łobodziński, Doradca Inwestycyjny w PKO BP,
💠 Aleksandra Milczarek-Borek i Agnieszka Góralczyk, ekspertki w Departamencie Zarządzania Marką i CSR.

Katedrę Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa reprezentował jej Kierownik - dr hab. Jakub Marszałek, jak również prof. dr hab. Jerzy Różańskidr hab. Bogna Kaźmierska-Jóźwiak oraz Opiekunka Stratologa - dr Marta Baraniak.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Rybarkiewicz, Członek Zarządu Stratologa ds. finansowo-prawnych.

W pierwszej części wysłuchaliśmy przemówień: dyr. Krzysztofa Garbacza, dyr. Michała Wyrębskiego oraz dr. hab. Jakuba Marszałka, prof. UŁ.
Następnie Pan Emil Łobodziński wygłosił dla naszych uczestników niezwykle interesujący wykład pt. „Strategie inwestycyjne w praktyce”, podczas którego omówił podstawowe strategie inwestowania na rynku kapitałowym.

W drugiej części spotkania uczestnicy Konkursu mieli możliość zapoznania sie z platformą gragieldowa.pl, na której odbywa się wirtualna gra.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Dudzie za wykonanie relacji fotograficznej z tego wydarzenia. Efekty tej pracy możecie zobaczyć tutaj.

Uczestnikom gry życzymy wysokich stóp zwrotu 📈

Redakcja: SKN Stratolog.