Łódzki Salon Maturzystów na Wydziale Zarządzania UŁ

Tłumy zainteresowanych maturzystów, trzydziestu wystawców i wyróżniające się wspólne stoisko Miasta Łodzi oraz trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej – Wydział Zarządzania UŁ gościł Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Podczas dwóch dni (21-22.09.) przedstawiciele uczelni i Miasta prezentowali kompleksową ofertę Łodzi Akademickiej pod hasłem „Study in Łódź”.

prof. Rektor Zakrzewski podczas otwarcia Salonu Maturzystów na UŁ
Ambasadorzy UŁ z wiceprezydentem Łodzi Adamem Pustelnikiem

Fotorelacja z Salonu Maturzystów na Wydziale Zarządzania UŁ

Ogromne zainteresowanie – budujemy tożsamość miasta

Podczas uroczystego otwarcia prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UŁ, prof. Robert Zakrzewski przywitał zebranych gości, zachęcał maturzystów do odwiedzenia wspólnego stoiska i do wyboru Łodzi, jako miejsca do studiowania:

Jest mi niezmiernie miło być wśród Was, patrzeć na szeroką ofertę nie tylko naszych trzech łódzkich uczelni pod hasłem „Study in Łódź”, ale również na to, co się dzieje wokół edukacji. Cieszę się, że w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego nasze trzy uczelnie działają razem, że miasto połączyło nasze wysiłki i Stajnię Jednorożca z ulicy Piotrkowskiej przeniosło na Wydział Zarządzania. Zapraszam, zobaczcie, jak to wygląda tutaj, a później zapraszam do miasta, bo miasto jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą tutaj studiować.

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik również zapraszał do Łodzi:

Okres studiów to jest absolutnie najlepsze co można mieć. Nie tylko w tym sensie, żeby uczyć się, zdobywać kompetencje, budować sobie CV. To też jest ważne, ale w studiach chodzi jeszcze o coś więcej. Chodzi o przyjaźnie, chodzi o to, żeby się dobrze bawić i dobrze wykorzystać ten jeden, jedyny raz w życiu. To jest taki czas, który nigdy się nie powtórzy i mam nadzieję, że będziecie mogli wspominać go tak miło, jak ja. Więc wybierzcie mądrze, wybierzcie dobrze, wybierzcie Łódź. Miłego studiowania!

Na uroczystym otwarciu obecni byli także prorektor ds. kształcenia Politechniki Łódzkiej prof. Andrzej Romanowski, prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Tomasz Kostka, dziekan Wydziału Zarządzania UŁ prof. Tomasz Czapla oraz Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer,
którzy także zachęcali do studiowania na łódzkich uczelniach.

Study in Łodź – Łódź Akademicka na targach edukacyjnych Perspektyw

Po raz pierwszy w historii na pięciu edycjach targów edukacyjnych Salon Maturzystów pojawia się wspólne stoisko Miasta Łodzi oraz trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej.

Łódzkie stoisko nawiązuje w swej formie do kojarzonego z miastem przystanku w centrum zwanym „Stajnią Jednorożców”. Przedstawiciele uczelni i Miasta zachęcają do studiowania w Łodzi, przybliżając uczestnikom targów bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną, turystyczną i gospodarczą Miasta. Targi edukacyjne to także wykłady ekspertów maturalnych OKE w Łodzi.

Po raz pierwszy kompleksowa oferta Łodzi Akademickiej została na nim przedstawiona podczas rozpoczynającej targi edycji w Lublinie, której gospodarzem był Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Następnie stoisko pojechało do Wrocławia (12-13 września, Politechnika Wrocławska), Warszawy (14-15 września, Politechnika Warszawska), teraz jest w Łodzi (21-22 września Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania) i na zakończenie zostanie rozstawione w Poznaniu (26-27 września, Politechnika Poznańska).

W ten sposób władze Łodzi i trzech największych łódzkich uczelni wspólnie budują tożsamość naszego miasta, poprzez tworzenie wysokiej jakości społeczności akademickiej, a w przyszłości mieszkańców Łodzi. Pokazując różnorodność, interdyscyplinarność i otwartość, a także podejmując wspólne inicjatywy, takie jak obecność Miasta z kluczowymi uczelniami pod przysłowiowym „jednym dachem” na największym promocyjnym wydarzeniu edukacyjnym w Polsce, organizatorzy projektu „Study in Łódź” pragną zwiększyć potencjał Łodzi jako miasta akademickiego, wyróżniającego się na tle innych ośrodków.

Materiał: Iwona Ptaszek-ZielińskaCentrum Komunikacji i PR
Fot.: Bartosz Kałużny (CKiPR)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.