Seminarium Naukowe pt. Rachunkowość behawioralna [01.07.2021]

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowała Seminarium Naukowe, pod tytułem” „Rachunkowość behawioralna”. Seminarium odbyło się dnia 7 lipca 2021 roku za pośrednictwem systemu MS TEAMS. Wśród uczestników seminarium byli Pracownicy Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz zaproszeni goście. Seminarium miało na celu podjęcie dyskusji i wymiany poglądów przedstawicieli środowiska naukowego rachunkowości na temat rachunkowości behawioralnej.

Pierwsza część seminarium rozpoczęła się od prezentacji Przemysława Kabalskiego, prof. UŁ pt. „Rachunkowość behawioralna”, który na wstępie wyjaśnił, że słowo „behawioralna” w nazwie prezentacji nie do końca odzwierciedla to, nad czym obecnie pracuje. Obszar, którym się zajmuje postrzega raczej jako badania dotyczące „rachunkowości ludzkiej”, gdyż w kręgu ich zainteresowania są ludzie. To oni są twórcami i odbiorcami informacji w systemie rachunkowości. Celem badań jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób cechy, postawy wartości, motywy ludzi wpływają na informacje z rachunkowości i jak ta informacja wpływa na ludzi. Kolejnym punktem seminarium była dyskusja dotycząca przedstawionych w prezentacji zagadnień.

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź

"monthViewContentUid" constant not set